Pozitif Sondaj, üç sondör kardeş tarafından 2007 yılında yurt içi ve yurt dışı maden arama çalışmalarında sondaj hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur. Kısa zaman içerisinde sondaj hizmetleri pazarında istikrarlı bir büyüme gösteren firmamız sektörde sağlam bir yer edinmiştir. Merkezi Ankara’da bulunan şirketimiz, yetişmiş personeli, işe ve koşullara uygun ekipmanlarıyla, Türkiye de ve Dünya da proje kapsamına uygun sondaj hizmetini teslim edebilecek yetkinliğe sahiptir. Pozitif Sondaj uzun yıllar sektörün operasyonel kadrosunda farklı konumlarda hizmet vererek yetişmiş, yurtiçi ve yurtdışında uluslararası projelerde görev almış, operasyon bileşenlerini iş sağlığı ve güvenliği, halkla ilişkiler çerçevesinde değerlendiren ekibi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Pozitif Sondaj hizmet verdiği sektörde teknolojinin getirdiği tüm imkânları uygulayan, güvenilir, işveren odaklı ve kaliteli hizmet veren, işveren ve çalışanlarının haklarına saygılı, sektöründe nitelikli çalışanlar yetiştiren, yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren bir kuruluş olma hedef ve felsefesini benimsemiştir.

Pozitif Sondaj’ın hizmet öncelikli hedefleri; çevre, iş güvenliği ve işçi sağlığı uygulamalarına sahip olmak; sosyoekonomik açıdan işin başlangıcından teslimine kadar olan süreçte ve iş teslimi sonrası, katma değer sağlamaktadır.

Pozitif Sondaj Tanıtım Filmi

video-preview

Pozitif Sondaj Karotlu, Ters-Sirkülasyon (Havalı) ve Çok-Amaçlı Sondaj Makineleriyle hizmet vermektedir. Sondaj hizmetlerinde kullanılan sondaj makinelerinin üretimini ve bakımını grup firması MBEF aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Üretimi ve sarf malzemeleri MBEF şirket bünyesinde gerçekleştirilen sondaj makinelerinin kapasite artırımı ve teknolojik yenilikler proje gereksinimlerine uygun olarak düzenlenebilmektedir.

Grup şirketi MBEF Makine Mühendislik ve Tasarım Bölümü, şirketin sahada gerçekleştirdiği sondaj işlemlerinden aldığı geri bildirimlerle, sondaj makinelerinin üstün gelecek sürümlerini üreterek müşterilerinin daha güvenli, çevresel etkisi azaltılmış, verimlilik anlamında geliştirilmiş makine ve ekipmanla hizmet almasını hedeflemektedir. MBEF Makine, zaman içerisinde kendi üretimi olan makine ve ekipmanların üstün sürümlerini üretmesinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışı tedarikçilerinden aldığı malzemelerin geliştirilmesi için de sürekli geri bildirim yapmaktadır.